Univerzálne vozidlo BOCDOR


VÝHODY

  • Špeciálne komunálne vozidlo
  • Univerzálny nosič výmenných nadstavieb
  • Kontajnerový automobil
  • Terénne vozidlo

Či už hľadáte nákladný automobil alebo nosič výmenných nadstavieb, BOCDOR je schopný plniť náročné úlohy. Ako komunálne vozidlo môže byť vybavený mulčovacou kosačkou, šípovou radlicou, ramenovou kosačkou, posypovou nadstavbou, alebo jednoducho poslúži ako kontajnerový automobil, ktorý je vhodný napríklad na prevoz minibagrov alebo šmykom riadených nakladačov.

Alebo potrebujete auto s montážnou plošinou? Alebo ideálny stroj na údržbu cyklotrás? Alebo špeciál 4x4 pre škálu iných nadstavieb? BOCDOR je jednoducho univerzálny automobil, ktorý splní vaše požiadavky.

ZÁRUKA NA VOZIDLO JE 5 ROKOV!

 

KONŠTRUKCIA

Unikátny a robustný podvozok vozidla je tvorený rámom z vysokopevnostnej ocele. Vyznačuje sa veľkou tuhosťou pri zachovaní štíhlej konštrukcie.

Starostlivou zástavbou komponentov špecifických pre nosiče náradia je dosiahnutý veľmi krátky rázvor. To uľahčuje manévrovanie, zmenšuje polomer otáčania a poskytuje dostatok miesta na pracovné nadstavby.

 

Predné zdvíhacie zariadenie zvládne aj veľmi ťažké nesené nadstavby a náradie.

Masívne a do detailu prepracované spracovanie je zárukou vysokých výkonov a vysokého rozsahu zdvihu komunálneho náradia. Kinematika pohybu spája charakteristiku paralelogramu, ktorá je výhodná pre citlivé ovládanie a charakteristiku pákového zdvihu, ktorá umožňuje nadštandardný zdvih náradia.

 

 

 

Vysoký komfort obsluhy zaisťuje odpruženie vozidla pomocou vzduchových mechov.

Toto riešenie je súčasťou štandardnej výbavy, ktoré je možné ďalej vybaviť vzduchom odpruženou sedačkou vodiča aj spolujazdca. To poskytuje obsluhe veľmi pohodlné sedenie. Ako nosič náradia tak BOCDOR umožňuje bezproblémové plnenie aj dlhých pracovných smien.

 

 

 

Pohon vozidla zaisťuje priemyselný pohon FPT s vysokou životnosťou a výkonom 110 kW.

Plochá krivka krútiaceho momentu 350 Nm zaisťuje bezproblémové plnenie energeticky náročných funkcií. Samozrejmosťou je plnenie najnovších emisných noriem v špecifikácii Euro 6. Pohon vozidla s redukčnou prevodovkou obsahuje celkom desať rýchlostných stupňov vpred a dva vzad, a to už od rýchlosti 0,5 km/hod.

 

Kompaktné rozmery tohto komunálneho vozidla sú výhodou neustále. Môžete voliť medzi tromi dĺžkami rázvoru a tromi dĺžkami rámu od štyroch do piatich metrov dĺžky. Vysoká obratnosť zostáva vždy zachovaná.

 

HYDRAULIKA

Nosič výmenných nadstavieb BOCDOR je vybavený výnimočným systémom hydrauliky a ovládania. Môže byť vybavený až ôsmimi hydraulickými vetvami. S takouto výbavou zvládne každé komunálne zariadenie od jednoduchej zametacej nadstavby až po zložité vysávačové nadstavby. Je ľahostajné, či potrebujete špeciálne vozidlo s hydraulickou rukou, alebo fekálnu nadstavbu, alebo snežnú frézu, alebo len jednoduchú naklápaciu alebo šípovú radlicu na údržbu areálu. Špeciálne vozidlo BOCDOR má vždy precízne nakonfigurovanú hydraulickú výbavu a poskytne tak jednoducho viac možností. Jednoduchosť ovládania a celková prepracovanosť nosiča a hydraulických systémov robí z tohto špeciálneho automobilu skutočne multifunkčné vozidlo

.

ERGONÓMIA

Všetky ovládacie povely sú sústredené do jedného centra s prehľadným displejom. Hlavným ovládacím prvkom je citlivý joystick a práca s týmto zariadením pripomína obsluhu osobného počítača s myšou. Rozhranie medzi obsluhou a strojom je veľmi jednoduché a intuitívne.

Obsluha môže ľahko vybrať stroj, ktorý BOCDOR nesie. Parametre hydrauliky sa automaticky upravia pre vybranú nadstavbu. Ak nadstavba potrebuje prevádzkové ovládanie podfarbí sa v tomto okamihu pole displeja na zelenú farbu a joystick prejde z režimu ovládania displeja do režimu ovládania nadstavby. Možno tak rýchlo a efektívne ovládať napríklad sekaciu nadstavbu, radlicu, zmeták a ďalšie zariadenia. Takéto riešenie prináša možnosť rýchlej zmeny nadstavieb. Dôjde k automatickému prenastaveniu všetkých parametrov a zmena nadstavieb môže prebehnúť operatívne – presne podľa aktuálnych požiadaviek.

 

Ovládací joystick s tlačidlami je umiestnený na pohodlnej lakťovej opierke, ktorá je v troch smeroch nastaviteľná a nájdenie optimálnej pozície obsluhy je tak veľmi jednoduché. Uvoľnená pozícia za volantom je výhodná ako pri práci v rozľahlého areálu, tak pri údržbe úzkej cyklotrasy a je dôležitou súčasťou celkového poňatia ergonómie BOCDORU.

Pokiaľ sú pracovné funkcie ovládané z pravého sedadla v kabíne, je možné jednoduchým pohybom lakťovú opierku s ovládacím centrom presunúť k pravému sedadlu. Táto flexibilná úprava zaistí plnú kontrolu s optimálnym výhľadom nad činnosťami vykonávanými na pravej strane vozidla.

FOTOGALÉRIA